Jak jde den

6:30 až 8:00 Čas otevření MŠ. Do 8:00 se scházejí všechny děti ve třídě Myšáků.
8:00 až 9:45 Si děti volně hrají nebo se zapojují do nabízených činností založených na prožitkovém učení. Kromě pondělí, kdy bývá tzv. zahájení týdne, zapojujeme děti denně do pohybových aktivit (zdravotní a kompenzační cvičení, pohybové hry, cvičení na nářadí, prvky dětské jógy, balanční míče, akupresurní pomůcky).
8:45 Čas dopolední svačiny. Děti mají možnost výběru ze dvou nápojů. Svačinu doplňujeme „zeleninovým talířem“, ze kterého si berou zeleninu podle chuti. Prostírají si k obědu.
9:45 až 11:45 Čas pobytu venku. Za příznivého počasí chodíme ven dříve.
11:45 Čas oběda. Mladší děti jedí lžící, starší se učí jíst příborem. Stolují v klidné atmosféře a učí se kulturně jíst.
12:30 až 14:45 Čas odpočinku. Děti, které jdou odpočívat nebo spát, si čistí zuby, otužují se a poslechnou si pohádku. (Do konce roku se otužují chladným vzduchem, od ledna si navykají na otírání vlažnou vodou a od března se sprchují). Všechny děti tráví alespoň půlhodinku na lůžku. Ty, které neusnou, vstávají a věnují se zájmovým činnostem a hrám.
14:45 až 15:30 Čas odpolední svačiny a rozcházení dětí domů. Děti se rozcházejí ve třídě Koťat a věnují se spontánním aktivitám a hrám. Za pěkného počasí si ještě před příchodem rodičů stihnou pohrát na zahradě (květen, červen)
15:45 Čas uzavření MŠ.

Návyky v jídelně


  •    Děti se snaží samy obsluhovat, mladším dětem vydatně pomáháme.
  •    Starší děti si nalévají nápoje a polévku.
  •    Všechny si určují velikost porce.
  •    Odnášejí po sobě použité nádobí.
  •    Mají dostatek času na jídlo.
  •    Samozřejmostí je dodržování pitného režimu. K pití jsou po celý den k dispozici málo slazené čaje nebo voda.